Kronika wydarzeń

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2021

W dniu 4.12.2021 w Polskiej Szkolej im. Św. Kazimierza odbyły się Mikołajki oraz Kiermasz Świąteczny.

Dzieci odwiedził Św. Mikołaj i wręczył im prezenty. Było mnóstwo radości i uśmiechów. Dodatkowo w tym roku całe wydarzenie zostało ujęte w kadrze i upamiętnione w postaci zdjęć @Daniel Goslawski www.danielkg.com

Na Kiermaszu można było wygrać wspaniałe nagrody w naszej loterii, zakupić stroiki świąteczne Kasia's Kreations oraz wiele wspaniałych rzeczy wykonanych przez harcerzy. W tym dniu można było również zapoznać się z oferta ubezpieczeń OWL Financial - Marta Zarzycka oraz zakupić kosmetyki firmy MONAT - Magdalena Sokolowski. W tym roku nowością była Kawiarenka, gdzie w milej atmosferze przy świątecznej nucie można było delektować się pysznymi ciastami przy kawie i herbacie.

Gorące podziękowania dla Rady Rodziców, za włożoną pracę i poświęcenia w organizację obu wydarzeń. Jesteście Wielcy i wykonujecie wspaniałą pracę. Serdeczne podziękowania dla nauczycieli i Zarządu za włożone wsparcie tego dnia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy upiekli ciasta oraz za przekazane fanty na loterie.

W tym roku nasze kosze obfitości wsparły: Sklep Rodak oraz FAJNY SHOP.

DziękujemyROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

"Nie możemy zmienić kierunku wiatru, ale możemy inaczej postawić żagle."


Słowa słynnego niemieckiego pisarza Andreasa Pflugera były nam przez ostatni rok szkolny wyjątkowo bliskie.

Mimo wszelkich przeszkód, ograniczeń, niepewności udało nam się powrócić do nauczania stacjonarnego. Polska Szkoła im. Św. Kazimierza po raz 70-ty miała zaszczyt ogłosić otwarcie Nowego Roku Szkolnego 2021/2022.

Życzymy wszystkim sukcesów w nadchodzącym czasie, nauczycielom i wychowawcom wyrozumiałości i cierpliwości a Wam drodzy uczniowie zapału w zdobywaniu nowych umiejętności oraz wielu cudownych chwil w naszej szkole.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

DZIEŃ MAMY W NASZEJ SZKOLE

Dużo mamie mówić miałem -

lecz gdy biegłem - zapomniałem.

Więc mamusiu - nadstaw uszka

i zapytaj się serduszka

Niech Ci powie jego bicie ,

że ja kocham Cię nad życie.

70-CIO LECIE SZKOŁY


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 -

ON-LINE

Witajcie Kochani koniec sierpnia to jednoznaczny znak bliskiego powrotu do szkoły :)

Bardzo się za Wami stęskniliśmy!

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie 12 go września.

Nauczyciele zapraszają wszystkich na spotkanie powitalne on-line pomiędzy godziną 9.30 a 12.00 (e - maila z dokładną godziną spotkania uczniowie otrzymają na skrzynki mailowe)

W razie problemów technicznych bądź nałożenia się spotkań, prosimy o kontakt z nauczycielem.

Do zobaczenia

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

W dniu 7 września 2019 ponownie spotkaliśmy w polskiej szkole aby rozpocząć nowy rok szkolny.

Słowo wstępne miała Pani Dyrektor Katarzyna Satława-Rusin, która oficjalnie powitała rodziców i uczniów zgromadzonych w hali gdzie wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. W tym roku szkolnym przywitaliśmy uczniów klas egzaminacyjnych tj. GCSE i A Levels, gratulując im wspaniałych wyników z egzaminów. Uczniowie otrzymali dyplomy i skromne podarunki, a nauczyciele otrzymali kwiaty w podzięce za ich przygotowanie.Następnie po krótkim przypomnieniu regulaminu nauczyciele uczniowie udali się do klas.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

Pierwsza sobota zajęć już za nami, a przecież tak niedawno żegnaliśmy się z nauczycielami, koleżankami i kolegami, snuliśmy wakacyjne plany.

Wakacje to już teraz czas przeszły, ale zawsze zostają wspomnienia, wrażenia, którymi możemy podzielić się.

Serdecznie witamy nowych uczniów w naszej szkole.

Wszystkim uczniom życzymy udanego roku szkolnego!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Dnia 14 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas Reception i 1B.Moment ślubowania poprzedziły występy dzieci, klasa Reception zaśpiewała nam, zaś 1B zatańczyła. W obecności Pani Dyrektor, rodziców, grona pedagogicznego oraz kolegów i koleżanek z innych klas została złożona uroczysta przysięga. Dopełnieniem pasowania było uroczyste nałożenie czapek na głowy dzieci przez Panią Dyrektor. Czapki te przygotowały uczniowie z klasy 9 i 10.

EGZAMINY GCSE I A-LEVEL 2016/2017

W sobotę, 14/10/2017, nasi uczniowie i absolwenci odebrali dyplomy ukończenia kursu GCSE oraz A-level za rok szkolny 2016/17.