Dzień Otwarty - 11 maja 2024

Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas Dnia Otwartego Szkoły. Zainteresowane dzieci nauką w naszej szkole w tym dniu miały okazję być na lekcji próbnej a Rodzice mogli porozmawiać z Zarządem oraz Dyrektorem Szkoły, jak również zapoznać się z ofertą szkoły.


Rodziców, którzy nie mogli nas odwiedzić w tym dniu, a chcieliby zapisać dziecko do naszej szkoły, zapraszamy do kontaktu oraz na naszą stronę internetową www.polishschoolnottingham.org/informacje-dla-rodziców/zapisy-do-szkoły


Przypominamy, że rekrutacja do naszej szkoły na rok szkolny 2024/2025 ruszy 8 czerwca pod tym linkiem.


Zapraszamy

Polish Heritage Days -  11 maja 2024

Wydarzenie takie jak Polskie Dni Dziedzictwa Narodowego to fantastyczna okazja do świętowania bogactwa polskiej kultury, jej tradycji i sztuki ludowej.

Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im.św.Kazimierza przygotowała bardzo różnorodny i ciekawy program, który łączył elementy tradycyjne z nowoczesnymi, angażując uczestników w różnym wieku. 

Obecność Zespołu Pieśni i Tańca 'Polesie' , a także górali podhalańskich, którzy prezentowali ludowy taniec, to doskonały sposób na zachowanie i prezentowanie regionalnych tradycji. Takie pokazy są nie tylko widowiskowe, ale także edukacyjne, ponieważ pozwalają młodszemu pokoleniu zrozumieć i docenić swoje korzenie. Regionalne dania są nieodłącznym elementem każdego festiwalu kulturowego.

Kuchnia polska, bogata w różnorodne smaki i aromaty, z pewnością zadowoliła palety smakowe gości. Zaproszenie gości takich jak Pani Szeryf z Nottingham - Shuguftah Quddoos  oraz przedstawiciela rady miasta - Steve'a Battlemuch pokazuje, że wydarzenie miało również międzynarodowy i współczesny wymiar. Obecność takich osób nie tylko podnosi prestiż wydarzenia, ale także sprzyja wymianie kulturalnej. Udział młodzieży szkolnej, która tańczyła 'polkę' oraz opowiadała o szkole, to świetny sposób na integrację oraz promowanie aktywności kulturalnej wśród zaproszonych gości. Daje to młodym ludziom możliwość pokazania swoich umiejętności i zaangażowania w kulturę. 

Animacje dla najmłodszych przygotowane przez Party with Alex oraz muzyka od DJ Flash z pewnością dodały energii i radości całemu wydarzeniu, tworząc przyjazną atmosferę dla rodzin. Organizacja takiego wydarzenia to ogromne wyzwanie, ale jednocześnie wielka okazja do celebracji i promocji polskiej kultury. Nie tylko umacnia to poczucie tożsamości narodowej wśród Polaków, ale także promuje Polskę na arenie międzynarodowej, ukazując jej kulturowe bogactwo.


Projekt sfinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2024.

Apel z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

4 maja 2024

Witaj Maj! Trzeci Maj,

u Polaków błogi raj!

Rozbrzmiały dziś w naszej szkole słowa pieśni związanej z konstytucją 3 Maja. Apel z okazji 233 rocznicy uchwalenia konstytucji przedstawili uczniowie klasy A1. Przybliżyli oni swoim koleżankom i kolegom z klas 7 – A2 najważniejsze fakty związane z tym ważnym wydarzeniem z historii naszego kraju.

Apel kończył się słowami: „Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości ginie i nie buduje przyszłości.” My o tym pamiętamy, dlatego z wielkim szacunkiem uczciliśmy Narodowe Święto Trzeciego Maja


Otwarcie Centrum Polskich Dywizjonów Bombowych - RAF Ingham

17 kwietnia 2024

W dniu 17 kwietnia 2024 przedstawiciele: dyrektor oraz zarząd Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych im.św.Kazimierza wzięli udział w oficjalnym otwarciu Centrum Polskich Dywizjonów Bombowych - RAF w Ingham. 


Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Ambasador RP w Manchesterze, Lord of Lincolnshire oraz Przedstawiciele Polskiego Lotnictwa. 


Sam moment 'przecięcia wstęgi" dokonał p.John Franklin z 304 dywizji.

Wycieczka do Wrocławia -

kwiecień 2024

Wycieczka do Wrocławia dobiegła końca, a my jeszcze żyjemy emocjami z wyjazdu. Jesteśmy dumni, że mogliśmy przetrzeć szlaki i zorganizować PIERWSZĄ w historii naszej szkoły WYCIECZKĘ DO POLSKI.

Dziękujemy bardzo naszej wspaniałej kadrze pedagogicznej, Paniom: Monika Bernat, Ela Boik oraz Marta Sobieraj za czas, energię oraz pasję włożoną w organizację i realizację projektu "Wrocław 2024".

Dziękujemy także naszej cudownej młodzieży, która swoją  odpowiedzialnością i kreatywnością udowodniła jak bardzo jest dojrzała, nawet w momentach lekkiego szaleństwa:)

Podziękowania należą się również niesamowitym Rodzicom, którzy od początku do końca (i jeszcze dłużej) byli z nami, ufając nam i wspierając każde nasze przedsięwzięcie.

Dziękujemy Zarządowi Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. św. Kazimierza za dofinansowanie projektu oraz Rada Rodziców - Polska Szkoła Nottingham za pomoc w zbiórce pieniędzy na jego realizację.

Wyrazy wdzięczności składamy także wszystkim tym, którzy wsparli nas finansowo przez GoFundMe oraz tym, którzy życzyli nam udanego wyjazdu. Jesteście wielcy!

Dziękujemy za pomoc w spełnieniu naszego marzenia!

Apel z okazji patrona naszej szkoły - Świętego Kazimierza -

9 marca 2024

Uczniowie oraz zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć w apelu z okazji patrona naszej szkoły, tj. św.Kazimierza

Koledzy i koleżanki z klas 8a i 8b przygotowali krótką inscenizację przedstawiającą życie patrona naszej szkoły. Na zakonczenie apelu zaproszeni goście zostali poczęstowani przepięknymi 'sercami kaziukowymi' upieczonymi przez uczniów i rodziców klas ósmych.

Serdecznie dziękujemy, że byliście tam z Nami


Bal karnawałowy

3 luty 2024

Bal Karnawałowy w rytmie disco w Szkole Przedmiotów Ojczystych im.św. Kazimierza w Nottingham miał miejsce 3 lutego w budynku szkoły. Oprawa muzyczna przygotowana przez DJ FLASH a gry i zabawy zapewniło nam HAPPY CHILD . Dekoracje oraz poczęstunek zapewniła nam Rada Rodziców oraz Zarząd Szkoły. Dziękujemy za uczestnictwo w zabawie i już zapraszamy za rok! 

Photo credit Daniel KG 

32 Finał WOŚP - Nottingham

27 - 28 stycznia 2024

32 Finał WOŚP ❤️❤️❤️ w Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Św. Kazimierza.

Gramy już kolejny raz z WOŚP Nottingham 

Dziękujemy pięknie za wsparcie i za Wasze ogromne ❤️❤️❤️

Siema! ❤️

Zdjęcia Daniel KG

Kiermasz świąteczny

9 grudnia 2023

Dnia 9 grudnia odbył się świąteczny kiermasz w Polskiej Szkole św.Kazimierza. Zaproszeni goście, tj.rodzice i wszyscy chcący poznać polską tradycję świąt Bożego Narodzenia mieli okazję zapoznać się z ofertą naszych lokalnych przedsiębiorców jak również dokonać zakupów mikołajkowych prezentów. Przechadzając się między stoiskami goście mieli okazję skosztować tradycyjnych polskich potraw, jakie goszczą najczęściej podczas polskiej wigilii. Ponadto można było zakupić ozdoby choinkowe ręcznie wykonane oraz zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem. Podczas trwania kiermaszu okazało się, że Grinch przechadzał się między stoiskami,ale nie popsuło to atmosfery iście świątecznej jaka panowała podczas kiermaszu. Grinch i Mikołaj pogodzili się ze sobą, a najmłodsi mogli być spokojni, że otrzymają prezenty. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do tego wydarzenia. 


Życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. 


Oto relacja fotograficzna z tego wydarzenia,a już dzisiaj zapraszamy na kolejne wydarzenia świąteczne.


Pasowanie na ucznia

25 listopada 2023

W dniu 25 listopada 2023 roku w Polskiej Szkole im.Św.Kazimierza odbyła się uroczystość “Pasowania na pierwszaka”. W tym niezwykłym dniu uczniowie klas 1a i 1b stały się honorowymi uczniami naszej szkoły. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice naszych pierwszaków, aby zobaczyć akademię przygotowaną specjalnie na tę okazję w bardzo licznym gronie. Uczniowie klas pierwszych przez kilka tygodni brali udział w próbach, a efektem ich pracy były pięknie wyuczone role i słowa wiersza .

Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na ucznia, po którym dzieci otrzymały dyplomy i medale oraz rożki obfitości. Na twarzach naszych nowych uczniów gościła ogromna radość. Rodzice również byli bardzo dumni i szczęśliwi. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na  słodki poczęstunek.

To był wspaniały i pełen wrażeń dzień w naszej szkole!


Akademię przygotowały: p.Adrianna Popielarczyk (wychowawca klasy 1B) oraz p.Maja Świerzewska (wychowawca klasy 1A). Podczas przygotowań pomagali asystenci nauczyciela: p.Dorota Adamczyk (klasa 1B) oraz p.Nikola Warych (klasa 1A)


Zdjęcia wykonane przez Daniel KG. Dziękujemy.