Bal karnawałowy - 3 luty 2024

Bal Karnawałowy w rytmie disco w Szkole Przedmiotów Ojczystych im.św. Kazimierza w Nottingham miał miejsce 3 lutego w budynku szkoły. Oprawa muzyczna przygotowana przez DJ FLASH a gry i zabawy zapewniło nam HAPPY CHILD . Dekoracje oraz poczęstunek zapewniła nam Rada Rodziców oraz Zarząd Szkoły. Dziękujemy za uczestnictwo w zabawie i już zapraszamy za rok! 

Photo credit Daniel KG 

32 Finał WOŚP - Nottingham - 27 - 28 stycznia 2024

32 Finał WOŚP ❤️❤️❤️ w Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Św. Kazimierza.

Gramy już kolejny raz z WOŚP Nottingham 

Dziękujemy pięknie za wsparcie i za Wasze ogromne ❤️❤️❤️

Siema! ❤️

Zdjęcia Daniel KG

Kiermasz świąteczny - 09.12.2023

Dnia 9 grudnia odbył się świąteczny kiermasz w Polskiej Szkole św.Kazimierza. Zaproszeni goście, tj.rodzice i wszyscy chcący poznać polską tradycję świąt Bożego Narodzenia mieli okazję zapoznać się z ofertą naszych lokalnych przedsiębiorców jak również dokonać zakupów mikołajkowych prezentów. Przechadzając się między stoiskami goście mieli okazję skosztować tradycyjnych polskich potraw, jakie goszczą najczęściej podczas polskiej wigilii. Ponadto można było zakupić ozdoby choinkowe ręcznie wykonane oraz zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem. Podczas trwania kiermaszu okazało się, że Grinch przechadzał się między stoiskami,ale nie popsuło to atmosfery iście świątecznej jaka panowała podczas kiermaszu. Grinch i Mikołaj pogodzili się ze sobą, a najmłodsi mogli być spokojni, że otrzymają prezenty. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do tego wydarzenia. 


Życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. 


Oto relacja fotograficzna z tego wydarzenia,a już dzisiaj zapraszamy na kolejne wydarzenia świąteczne.


Pasowanie na ucznia - 25.11.2023

W dniu 25 listopada 2023 roku w Polskiej Szkole im.Św.Kazimierza odbyła się uroczystość “Pasowania na pierwszaka”. W tym niezwykłym dniu uczniowie klas 1a i 1b stały się honorowymi uczniami naszej szkoły. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice naszych pierwszaków, aby zobaczyć akademię przygotowaną specjalnie na tę okazję w bardzo licznym gronie. Uczniowie klas pierwszych przez kilka tygodni brali udział w próbach, a efektem ich pracy były pięknie wyuczone role i słowa wiersza .

Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na ucznia, po którym dzieci otrzymały dyplomy i medale oraz rożki obfitości. Na twarzach naszych nowych uczniów gościła ogromna radość. Rodzice również byli bardzo dumni i szczęśliwi. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na  słodki poczęstunek.

To był wspaniały i pełen wrażeń dzień w naszej szkole!


Akademię przygotowały: p.Adrianna Popielarczyk (wychowawca klasy 1B) oraz p.Maja Świerzewska (wychowawca klasy 1A). Podczas przygotowań pomagali asystenci nauczyciela: p.Dorota Adamczyk (klasa 1B) oraz p.Nikola Warych (klasa 1A)


Zdjęcia wykonane przez Daniel KG. Dziękujemy.

SZKOŁA POSZUKUJE:

Dowiedz się wiecej...